Co je nutné k rekonstrukci bydlení

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz foto
UHP Home > Půjčky > Rekonstrukce bydlení

Rekonstrukci bydlení

Trendy nejen v bydlení se mění. Dříve to byly barvičky a dnes je zase populární bílá. Pokud se i vy chystáte zmodernizovat svůj byt nebo alespoň některý z pokojů, mohli by vám pomoci naše tipy. Jakákoliv rekonstrukce vyžaduje čas a peníze. Při poctivě naplánované rekonstrukci půjde vše snáze, proto nezapomeňte na....

1. STAVEBNÍ POVOLENÍ

U rekonstrukcí většího rozsahu je nutné vyřídit stavební povolení. Především, pokud plánujete zasahovat do nosných konstrukcí, které by mohly ovlivnit stabilitu stavby nebo požární bezpečnost. Budete-li bourat nosné příčky, měnit rozvody, zvětšovat otvory pro okna nebo dveře či zcela měnit dispozice bytu určitě zajděte na příslušný stavební úřad. Předložte jim návrh na změnu řešení bytu a čekejte na vyjádření, zda ke stavebnímu povolení budete muset potřebovat i statický posudek. Na rekonstrukci koupelny, zasklení balkonu nebo menší rekonstrukci bude stačit ohlášení drobné stavby.

2. FINANČNÍ PLÁN

Pokud nejste stavař, nemůžete mít přehled o skutečné výši výdajů na rekonstrukci. Často se stává, že lidé skutečnou výši výdajů podcení a pak musí slevit ze svých představ. Tomuto by měl zabránit finanční plán, tedy jakási analýza výdajů. Nutný je průzkum trhu, aby jste zjistili ceny, nebo setkání s odborníkem, který se ve stavebnictví vyzná a reálně odhadne ceny za požadované práce. Kromě ceny za práci a materiál je nutné počítat i s cenou za odvoz stavební sutě, dokončovací práce, úklid a samotné vybavení a zařízení pokoje, včetně podlah, světel a vypínačů.

3. ČASOVÝ PLÁN AKCE

Nejen peníze, ale i čas je k rekonstrukci nutný, a to nejen ten, kdy se bude doopravdy něco dít. Předem je třeba udělat si čas na komunikaci s úřady, vyřízení hypotéky nebo úvěru, sladění času stavebních a montážních firem tak, aby nebyly výrazné časové prostoje. Chce to vytvořit časový harmonogram jednotlivých dnů a konkrétní činnosti nebo práce, která se bude vykonávat. Pomůže to v orientaci mezi jednotlivými úkony.

4. PŘIPRAVTE SE NA PRACH A HLUK

Rekonstrukce sebou přináší nejen časovou a finanční zátěž, ale i mnoho prachu a hluku, bez kterých se prostě stavební práce neobejdou. Pokud je rekonstrukce větší, stojí za to najít „azyl“ na dobu nezbytně nutnou, třeba u rodičů nebo známých. Pobývat v prašném prostředí několik dnů nebo i týdnů může být rizikové, především pokud jsou v rodině děti. Na prašnost se dá přiměřeně připravit díky zakrytí kusů nábytků fóliemi a igelity. Menší věci se dají uklidit do krabic a uložit co nejdále od místa rekonstrukce. Všechny drobné věci, obrazy, dekorace a textile odneste úplně pryč.

Financování půjčkou nebo hypotékou

Pokud Vám nevystačí vlastní zdroje, můžete financování řešit vhodnou půjčkou, či hypotékou. Další možností je americká hypotéka, která ale vyžaduje zastavit nemovitost.

Publikováno 7. 12. 2018

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační