Jak si vybrat nejvhodnější osobní půjčku

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz fotoJak si vybrat nejvhodnější osobní půjčku

Než se začnete poohlížet po osobní půjčce, měli byste se seznámit s několika základními informacemi, abyste byli schopni vybrat tu nejlepší půjčku odpovídající vašim potřebám.

Vaše úvěrové skóre a měsíční příjem

Před podáním žádosti o konkrétní půjčku si přečtěte požadavky jednotlivých věřitelů na kreditní skóre, abyste se ujistili, že splňujete podmínky. Někteří věřitelé mohou mít požadavky na výši vašeho příjmu.

Pokud je vaše kreditní skóre nebo příjem pro většinu nabídek nedostačující, podívejte se na zajištěné a nezajištěné půjčky, ty by však ve všech případech měly být až tou poslední volbou. Většina osobních půjček nevyžaduje zajištění, proto se tyto půjčky se nazývají nezajištěné. To znamená, že věřitel vám nemůže jen tak vzít auto nebo dům, v případě, že byste nebyli schopni půjčku splácet.

Zjistěte si podrobnosti o požadované půjčce

Kolik si chcete půjčit a jak dlouho chcete půjčku splácet, jsou dva nejdůležitější údaje, které budete muset znát před výběrem půjčky. Další 3 důležité věci, které je nutno mít na paměti jsou:

Úroková sazba

To je pravděpodobně nejdůležitější údaj, kterému je třeba věnovat pozornost, protože je hlavním faktorem určujícím, kolik vás půjčka bude v průběhu času stát. Chcete si zajistit co nejnižší úrokovou sazbu. Zvláštní pozornost věnujte roční procentní sazbě nákladů neboli RPSN, která zahrnuje úrokovou sazbu úvěru a také případné poplatky za poskytnutí úvěru.

Doba trvání půjčky

Doba splatnosti půjčky je doba, po kterou musíte půjčku splácet. Chcete půjčku splatit co nejrychleji, abyste ušetřili na úrocích. Kratší doba splatnosti půjčky však také znamená vyšší měsíční splátky. Nikdy samozřejmě

nechcete přijmout půjčku s měsíční splátkou, kterou si nemůžete dovolit.

Porovnání více věřitelů

Nezřídka se stává, že i u těch nejlepších osobních věřitelů najde dlužník nabídky půjček s úrokovou sazbou lišící se až o 8 % a více. To znamená, že pokud požádáte o úvěr u několika věřitelů, nabídky s RPSN v rozmezí od 8 % do 14 % by nemusí být ničím neobvyklým.

Zjistěte, kolik času potřebujete na splacení půjčky

Na první pohled může být lákavé zvolit co nejdelší dobu splácení půjčky, která vám ve většině případů zajistí nejnižší měsíční splátky. Je však rozumné zvážit splacení půjčky v co nejkratší době, kterou si můžete rozumně dovolit, ušetří vám to spoustu času a peněz.

Před každým půjčením doporučujeme ověřit všechny základní informace spojené s půjčkou, abyste si byli jistí, že si půjčujete s klidným svědomím a že znáte svůj plán splácení.

Publikováno 23. 10. 2022

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační