Leasing automobilů

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz fotoLeasing automobilů

Co je to leasing automobilů?

V případě, že nemáte dostatek hotovosti na nákup vozidla, můžete využít služeb leasingové společnosti.


Leasingová společnost automobil zakoupí z vlastních zdrojů do svého majetku. Automobil vám následně zpětně pronajímá v pravidelných měsíčních splátkách. Leasing automobilů je jedou z nejpoužívanějších forem pořízení automobilů u nás.

První zvýšená splátka je takzvaná akontace - bývá v procentech kupní ceny.

Leasing trvá podle dohody tři až pět let. Po uplynutí této doby vám leasingová společnost odprodá automobil za zůstatkovou cenu. Majitelem vozu je po celé období leasingu leasingová společnost. Po odprodeji přecházejí vlastnická práva na vás.

Před uzavřením leasingu se vyplatí nechat si zpracovat nabídku na spotřebitelský úvěr pro nákup motorového vozidla, který může být mnohdy výhodnější. Rozdíl je ve vlastnictví automobilu. Při spotřebitelském úvěru jste majitelem okamžitě, ne až po následném odprodeji jako je tomu u leasingu.

Leasing automobilů nabízí většina českých bank přímo nebo prostřednictvím svých dceřinných společností, které se specializují pouze na leasing. Finance na pořízení auta dojednáte například u Monety Money Bank, v ČSOB, nebo v Raiffeisenbank.

Publikováno 12. 2. 2008

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační