Jak vybrat správnou půjčku

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz foto
UHP Home > Půjčky > Jak vybrat půjčku

Nepodceňujte výběr půjčky

V případě, kdy se rozhodnete pro online půjčku, je důležité zvolit tu nejvhodnější. Určitě to chce čas a je dobré vzít v potaz nejen výši úroků, ale i další poplatky, které jsou s půjčkou spojené. Musíte počítat s tím, že měsíční splátky zatíží váš rodinný rozpočet, někdy i na dlouhé roky. Stojí za to spočítat si měsíční příjmy a výdaje rodiny, díky kterým hned uvidíte, kolik vám zbude peněz a zda jste schopni z této rezervy půjčku pravidelně splácet.

Půjčky jen od prověřených poskytovatelů

Dnes můžete vyřídit půjčku nejen u banky, ale i u nebankovních firem, kterých je na českém trhu nespočet. V bance máte jistotou solidního přístupu a jednání. Vyřízení bankovní půjčky je časově náročnější, jelikož banky zkoumají především bonitu klienta a proto vyžadují doložit celou řadu potvrzení. V nebankovním sektoru je dobré si jednotlivé poskytovatel prověřit na internetu. Obvykle jsou to firmy, které nemají sít poboček a vyřízení je zpravidla možné pouze on-line. Prověřte, zda mají funkční stránky, kde je uvedena celá adresa, kontakty, včetně údajů o Iču, tak aby jste si danou firmu mohli ověřit v obchodním rejstříku. Projděte si diskuze a dejte na názory klientů, kteří si už půjčili a mají tak konkrétní zkušenosti.

Srovnávače půjček ulehčí výběr

Rozhodování mohou ulehčit recenze půjček i srovnávače půjček na různých finančních portálech. Jedná se o jednoduchý nástroj, který během chvilky vyhodnotí váš požadavek na půjčku, stačí zadat údaj o částce a dobu splatnosti. Dle zadaných parametrů tak budete mít nabídku od jednotlivých poskytovatelů půjček. Některé kalkulačky spočítají i hodnotu měsíční splátky anebo RPSN. Nabídky však bývají orientační a přesné parametry půjčky získáte až na váš konkrétní požadavek.

RPSN - důležitý ukazatel ceny půjčky

U každé nabídky na půjčku, ať už půjde o účelový nebo neúčelový úvěr, bude uveden úrok, ale ze zákona i hodnota RPSN. To je hlavní ukazatel toho, jak bude půjčka drahá. Samotný úrok je skoro vždy nižší, a podle toho se nerozhodujte. RPSN znamená zkratku roční procentuální sazby nákladů – což znamená, že tento údaj v sobě zahrnuje vše, co během celé doby splácení bance nebo nebankovní instituci zaplatíte. RPSN zahrnuje úrok, poplatky za uzavření smlouvy a vedení účtu, zasílání výpisu anebo pojištění atd.

Smlouvu si důkladně prostudujte

Před uzavřením půjčky, je dobré se s celým zněním smlouvy dobře seznámit. Smlouva by měla být jasná, stručná a je důležité si ji přečíst celou, včetně všech odstavců i těch co jsou psány malým písmem, protože i tam mohou být skryty důležité informace. Nikdy nepodepisujte smlouvu, aniž by jste si ji přečetli celou. Pokud se bude ve smlouvě odkazovat na další dokumenty, vyžádejte si je a prostudujte i tyto. Nikdy nepodepisujte smlouvu, kde je zmínka o rozhodčí doložce. V případě nesplácení z vaší strany by případný spor řešil tzv. rozhodce, nikoliv příslušný nezávislý soud.

Publikováno 27. 10. 2017

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační