Refinancování hypotéky

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz foto



Výhodné refinancování hypoték

Refinancování hypotéky ušetří peníze

Hypotéka dnes patří mezi standardní finanční produkty, které nabízí převážná většina bankovních i nebankovních finančních institucí. Nabídka je značně široká a pravidelně aktualizovaná. Velmi často se proto může stát, že se na trhu objeví takový hypoteční produkt, který je pro vás mnohem výhodnější než vaše stávající hypotéka. Protože se však jedná o nový program, nemohli jste ho využít v dřívější době, když jste uzavírali hypoteční smlouvu.

V těchto situacích ale můžete využít refinancování hypotéky a získat tak pro vás výhodnější hypotéku, kterou "vyměníte" za váš stávající hypoteční úvěr.

Vše je třeba řádně promyslet

Před sjednáním nové hypotéky je však třeba zvážit všechna pro a proti. Poskytnutí úvěru není obvykle žádným problémem, mohou se s tím však pojit poplatky a sankce za splacení stávající hypotéky. Pokud je však druhá hypotéka shledána za výhodnější, nemusíte se vůbec ničeho bát. Ba naopak, prostřednictvím nové hypotéky můžete velice výhodně refinancovat tu vaši současnou.

Jak by měla výhodnější hypotéka vypadat

Možná se ptáte, jak poznat, že nová hypotéka je výhodnější než ta stávající a byla by tedy tou vhodnou pro její refinancování. Především je třeba všimnout si následujících parametrů. V prvé řadě se jedná úrokovou sazbu, potamo RPSN, čím je nižší, tím je to pro vás výhodnější, je-li vyšší než úrok u staré hypotéky, nejedná se o nejvhodnější volbu k jejímu refinancování.

Kdy je vhodné začít refinancovat

Refinancování hypotéky je vhodné zahájit ke konci fixační doby stávající hypotéky, ještě před tím, než vám banka nabídne nový úrok na další období. Právě v tento okamžik je totiž možné bez jakýchkoliv sankcí výši hypotéky splatit klidně i prostřednictvím nové hypotéky. V žádném případě tyto plány neponechávejte na poslední chvíli. Jakmile dostanete od banky dopis s návrhem nových úrokových podmínek, měli byste mít již jasno, kolik a za jakých podmínek vám půjčí konkurence. Hypoteční kalkulačka vám s tím může pomoci.

Publikováno 28. 5. 2009

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační