Hypotéky

Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - ÚvodÚvěry-Půjčky-Hypotéky.cz fotoHypotéky a hypoteční úvěry

Hypotéky

V sekci hypotéky jsme pro Vás připravili užitečné informace o hypotékách. Naleznete zde seznam společností poskytující hypotéky, informace o stavební spoření, seznam hypotečních kalkulaček.

Fyzické osoby mohou čerpat dlouhodobé úvěry určené cílěně pro financování potřeb bydlení. Specifickou formou je takzvaná ameriká hypotéka, kterou lze použít i na jiné účely. Jištění hypotéky je vždy vázáno na nemovitost.

Co je hypoteční úvěr?

Hypoteční úvěr je úvěr, jehož splacení včetně příslušenství je zajištěno zástavním právem k nemovitosti, i rozestavěné.

Co je americká hypotéka?

Americká hypotéka je neúčelový úvěr fyzickým osobám zajištěný zástavním právem ke zkolaudované nemovitosti. Lze ji použít téměř na cokoliv. O úvěr mohou současně žádat až čtyři žadatelé ve dvou domácnostech. Výhodou je nižší úroková sazba než u spotřebitelských úvěrů.

Hypoteční kalkulačka

Hypoteční kalkulačka je online nástroj, pomocí kterého můžete rychle a jednoduše propočítat finanční ukazatele Vaší hypotéky. Stačí jen zadat potřebné vstupní údaje a okamžitě uvidíte výsledek. K dispozici je například hypoteční kalkulačka Hypoteční banky, Modré pyramidy nebo třeba online nástroj od Raiffeisen bank

Hypotéky a jejich porovnání

Porovnáním hypoték se zabývá hypoteční online žebříček na www.mesec.cz. Co se týče porovnání amerických hypoték, doporučujeme například www.finance.cz.

Poskytovatelé hypoték

Klasická hypotéka lze dnes sjednat téměř ve všech bankovních domech. Nabízí je běžně například GE Money Bank, Raiffeisenbank, ČSOB banka, Komerční banka i Česká Spořitelna. Specializovanou bankou pro poskytování výhradně hypoték je Hypoteční banka, a.s.. Dále pak existují společnosti, které poskytují hypotéky na základě stavebního spoření. Jsou to například Modrá pyramida, Buřinka stavební spořitelna, nebo Spoření s liškou. Jako doplňkovou "oranžovou hypotéku" ke svým službám nabízí ING.

Publikováno 9. 10. 2008

Informace o provozovateli a stránkách
Podmínky použití a ochrana osobních údajů
(c) 2007 - 2024 Úvěry-Půjčky-Hypotéky.cz - Upozorňujeme, že informace zde uváděné mohou již být neaktuální.
Úvěry ani jiné finanční produkty neposkytujeme. Tento web je pouze informační